AGROKRAINA.COM.UA

сайт для успішного господарювання!
АК » Для душі » Король фруктів

Король фруктів



Ця
рослина оповита загадковістю сходу. Її запашні соковиті плоди здатні прикрасити будь-який стіл. З них можна приготувати надзвичайно смачні варення, соки, компоти, цукати, пюре, мармелад, желе, сухофрукти. Так, мова йде про персик.

Це не тільки смачний, а й дуже корисний фрукт. Його хімічний склад, що містить близько 86% води й 16% сухих речовин, залежить від сорту, кліматичних і ґрунтових умов. У плодах є близько 18 амінокислот. З органічних кислот персики містять багато хінної, яблучної й лимонної. Вони підвищують апетит людини й позитивно впливають на травлення. Персики дуже багаті вітамінами, зокрема провітаміном А, вітамінами групи В, Е, а також Р-активними речовинами, містять ряд дуже корисних для людини мінеральних солей. У персиках 3% становлять пектинові речовини. Лужна реакція соку сприяє підтримці лужно-кислотної рівноваги в крові й тканинах людини. Кілограм плодів містить близько 400-500 ккал.
            У медицині використовують плоди, листя, квітки, насіння. Плоди - при деяких серцево-судинних захворюваннях (міокардит, міокардіосклероз, артеріосклероз, гіпертонія). Препарати з насіння мають виражену противоглистну активність. При лікуванні лихоманки застосовують сік з листя персиків. Його призначають і при ревматизмі, гастриті, ентериті, головних болях. Лікувальний вплив персика відзначений при деяких захворюваннях нирок. Свіжі квіти застосовують як сечогінний засіб, що заспокоює біль, спричинений шкідливими солями.

Дуже корисні плоди персика при захворюваннях печінки та жовчного міхура. Через брак свіжих плодів можна використати персикові консерви: компоти, пюре, соки.

Персик – культура, яка швидко дає врожай. Уже на 3-4 рік після посадки можна одержати кілька кілограмів прекрасних плодів. Однак при недоліку вологи дерева персика слабшають, швидко старіють і гинуть. Якщо ж рослина повністю забезпечена вологою і для неї створені всі необхідні умови, вона здатна дати понад 100 кг плодів.

 

 При догляді за цією культурою дуже важливо правильно встановити строки й норми поливу. Полив тільки в тому випадку принесе користь, якщо його зробити своєчасно, досить рясно та на необхідну глибину. Міжполивний період і кількість поливів установлюють таким чином, щоб ґрунт протягом вегетації був оптимально зволожений. Наприклад, у степовому Криму зрошувальна норма для молодого персика, що вступає в період плодоносіння, становить 500 літрів. У різні за погодними умовами роки обсяги рідини коливаються від 300 до 960 л на дерево й реалізуються зазвичай за 8-14 поливів.
           Для підтримки необхідного водного режиму при середній кількості опадів необхідно проводити не менше 10 поливів, даючи за раз 20-120 л на дерево.
           За дослідженнями, що проводилися кримськими садоводами, усереднені строки поливу залежно від погодних умов року розподілені у такий спосіб: один - у першій стадії розвитку плода (травень), два-три в другу стадію розвитку плодів (червень), два-три в третю стадію розвитку плодів (липень), три-чотири в період інтенсивної закладки бруньок (серпень) і два-три у вересні-жовтні. У роки з посушливим літом число поливів варто збільшити.


 
Господиням на замітку

Варення. Готується і з твердих, і з переспілих (м’ятих) плодів. Виходить густа джемоподібна маса, в якій зустрічаються нерозварені шматочки персиків. Склад: 1 кг твердих персиків без кісточок, 1 кг м’яких перестиглих персиків без кісточок, 1,4-2 кг цукру, можна - 1/4 лимона. При бажанні (особливо якщо персики сильно опушені) з плодів можна зняти шкірку: опустити в окріп на 30 секунд, потім перекласти в холодну воду і видалити шкірку. Тверді персики порізати скибочками. М’які подрібнити, пропустивши через м’ясорубку (або в блендері чи розім’яти макогоном).

          У каструлю вилити подрібнені персики, додати цукор. Довести до кипіння, варити на маленькому вогні 10-15 хвилин. Періодично помішувати, знімати піну. Не допускати пригорання. Потім у каструлю з джемом засипати шматочки персиків. Варити від 15 до 60 хвилин у залежності від того, якої густоти варення потрібно отримати. Помішувати дуже обережно, щоб не почавити шматочки. При бажанні за 5 хв. до закінчення варіння можна додати сік лимона. Готове варення розлити по банках. Закатати, укутати і залишити до охолодження. Вихід: 2 л надзвичайно ароматного варення.

Джем. Стиглі персики ретельно промити в проточній воді, покласти в друшляк і опустити в окріп. Ошпарені персики очистити від шкірки, розрізати навпіл, вийняти кісточки.

            В емальовану каструлю персики і цукор укласти шарами: кожен шар фруктів посипати цукровою пудрою. Для цього відважити від загальної кількості цукру приблизно 1/4 частину. Підготовлені персики витримати в прохолодному місці 12 годин, потім кип’ятити на вогні 15 хв., додати решту цукру і знову кип’ятити 10 хвилин.

Гарячий джем розкласти в банки, щільно закрити їх і укутати на 3-4 години. На 1 кг персиків без кісточок потрібно 800 г цукру. Джем, зварений за цим рецептом, дуже ніжний. Чудово смакує зі скибочкою білого хліба.

                                                                                  Наталія ЛЕГКУН
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Чи подобаэться Вам оформлення нашого сайту?

Так
Ні

Показати всі опитування