AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Від Говерли до Ай-Петрі


Від Говерли до Ай-Петрі


Чимало цікавих маршрутів відпочинку має наше українське село.

 

          Для тих, хто полюбляє гори, добре підходить двоповерхова дерев’яна садиба „Лілея” в мальовничому селищі Верховина (Івано-Франківщина). Кожна хвилина відпочинку буде пам’ятною, насиченою враженнями, а перебування в такому своєрідному краї стане незабутнім. Після прогулянки по карпатських схилах приємним стане відпочинок у парній (з віниками і гірською водою), а головне - з чаєм із лісових ягід, настояним на чистій криничній воді.

         До речі, маршрутам сільського відпочинку чимало уваги приділяє Спілка зеленого туризму. А програма розвитку сільської громади вперше в Україні розпочалася з селища Гриців Шепетівського району Хмельницької області за сприяння Американської корпорації сприяння фермерському рухові та агробізнесу ACDI/VOCA (жовтень, 1998 р.). Ідея програми (ПРСГ) полягає в тому, щоб із розрізнених сільських господарів, підприємців, представників громадськості та місцевого самоврядування, через організацію ряду заходів і спеціального навчання сформувати активну, добре організовану громаду. В результаті це повинно призвести до всебічного розвитку села за рахунок ефективного використання власних ресурсів.

         В рамках програми (ПРСГ) ще з червня 2002 року успішно діє кластер сільського туризму „Оберіг”, в який об’єдналися підприємці, власники агроосель (приватні садиби, які приймають туристів), магазинів, працівники освітніх установ (школи, бібліотеки), представники місцевої влади, громадських організацій. І зробили вони це заради просування на ринок високоякісного конкурентноздатного сільського зеленого туризму. Так, в Грицеві вам запропонують приватні садиби з усіма зручностями, екологічно чисті й натуральні продукти харчування, свіже повітря, чисту воду, спокій і тишу сільської місцевості.

         На заході Поділля є надзвичайно унікальні за своєю самобутністю та ландшафтом місця. Це справжня „подільська Швейцарія”, урочища якої поруч із с. Суржинці, неподалік Кам’янця-Подільського. Багатство цього краю привертає увагу науковців, геологів, ботаніків, істориків, краєзнавців, і, безперечно, відпочиваючих. Якщо зупинитесь в садибі „Пілігрім”, то вам допоможуть вирушити у подорож, щоб побачити розмаїття флори і фауни краю, почути старовинні легенди, побачити звичаї і традиції. А в с. Гаврилівка є садиба „Тетянин хутір”. Її господарі запропонують верхову їзду на конях (сеанси іпотерапії для хворих ДЦП), риболовлю, збирання ягід, грибів, сауну, пейнтбол, екскурсії до Кам’янець-Подільської і Хотинської фортець.

         Давно відомо, що Синьоока Волинь - край озер і річок, що вважаються одними з найчистіших водойм Європи. Це край безмежних лісів, неполоханих звірів і птахів. Там на прекрасній землі живуть, працюють гостинні люди, які готові прийняти найвибагливіших туристів. Вас вразять архітектурні споруди XII-XIX сторіччя, здивують можливості відпочинку на природі. Ви зможете відчути смак особливих волинських страв, візьмете участь у справжньому полюванні та риболовлі „по-волинськи”, у традиційних народних гуляннях. Туристів раді бачити в сільських садибах „Княжий двір”, „Селяночка”, „Щаслива підкова”, „Хутірець”, „Берізка”, „Бережок”, „Мрія”, „У Лідії”, „Марія”, „Лебедина вірність”, „Батьківська хата”. Тут роботу власників садиб координують Центр розвитку сільського туризму у Волинській області та громадське об’єднання „Волинські перспективи”.

         Переяслав-Хмельницький і навколишні села Київської області гідно репрезентують традиції свого краю, який славиться багатою історією. Так, першу згадку про місто знайдено у літописах 906 року. З 1054-го Переяслав - столиця окремого князівства. Всеволод отримав місто від свого батька Ярослава Мудрого. Пізніше Всеволод перейшов до Чернігова, в Переяславі залишився його син Володимитр Мономах. У 1239 році місто спалила орда хана Батия. В XVII столітті тут визріло чергове козацьке повстання на чолі з Остряницею. За Богдана Хмельницького місто стає полком. У 1753 році в місцевому колегіумі (заснований 1738 року) викладав видатний український філософ Григорій Савович Сковорода. У 1845 і 1859 роках в Переяславі жив Тарас Шевченко, де написав „Заповіт”, „Наймичку”, „Кавказ”.

         В зелені квітів і дерев буяє село Ковалин. Приїздіть, доторкніться до живої природи, відчуйте своє коріння, пройдіть босими ногами по рідній землі - сили та наснага повернуться до вас сторицею. Вас гостинно зустріне звичайна сільська хата з вишитими рушниками і веселим гомоном домашнього господарства та дзвінкою піснею місцевого красеня-півня.

         Богуслав. Дав йому це ім’я в 1032 році Ярослав Мудрий. В далекому 1620-му місто отримало Магдебурзьке право і герб. Тут немов присутній дух великих людей: Т.Г. Шевченка, І.С. Нечуя-Левицького, Марка Вовчка, Шолома Алейхема.

          Рельєф району визначає придніпровська височина, де гранітні скелі чергуються з рівнинами і долинами, каскадом ставків. Серед широких лісів багато рідкісної рослинності, занесеної до Червоної книги України. Особливу приваблюючу силу має ріка Рось. Ви отримаєте позитивні враження, побувавши в заповідному урочищі „Турчин ліс”, на Монастирській горі або на Дибинецькому стрімчаку.

          Села району зберігають свій праукраїнський колорит. Шалений і всеосяжний натиск технологій у всіх сферах нашого життя не зруйнував їхньої автентичності. Відпочинок в українському селі стане для вас виграшною альтернативою стандартному готельному сервісу. Перебуваючи в садибах „Калиновий кущ”, „Радосинь”, „Розрада”, „Едем”, у вас буде можливість спробувати себе в призабутих ремеслах наших бабусь і дідусів - ткацтві, вишиванні, гончарстві, ложкарстві. В оточенні гарних краєвидів ви потрапите у полон тиші та спокою. А в „Садибі отамана” обов’язково буде верхова їзда, риболовля і полювання, піші прогулянки, чай біля каміну.

         Кілька слів про Черкащину. Тут однією з піонерів сільського туризму стала незвичайна жінка з с. Моринці Звенигородського району Віра Чепурна. До її садиби „Кобзарева колиска” протоптали стежку багато туристів з різними смаками і вподобаннями. Господиня готує дуже смачні українські страви, випікає запашний домашній хліб. До культурної програми включила верхову їзду на конях у супроводі єгеря місцевого мисливського господарства, риболовлю в сусідньому с. Гнилець, велосипедні маршрути, екскурсії кінною бричкою в Шевченкове і Будище. В якому б сільському куточку не перебували гості, їх завжди в уяві супроводжує маленький Тарасик. Особливо це відчувається у автентичній селянській світлиці, яку з любов’ю облаштувала пані Віра у своїй власній хаті.

                                                                                                   Василь ВОВК

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування