AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Як аграріям Черкащини швидко залучити кошти на весняно-польові роботи?



Про це зараз іде мова в Управлінні агропромислового розвитку, де проходить активне обговорення актуальності та ефективності використання аграрних розписок.

 

В заході приймають участь начальник Управління Ігор Колодка, координатор в Черкаській області проекту “Аграрні розписки в Україні” Ігор Дудка, регіональний представник Групи “Агропросперис” Олександр Значенко, почесний член об’єднання “Аграрії Черкащини” та громадський діяч Павло Почапський.

На початку зустрічі Ігор Колодка акцентував увагу на те, що на всіх рівнях державного управління вже давно тривають розмови про те, що сільгоспвиробники відчувають брак обігових коштів в Україні і ця проблема є дуже гострою.

Малий та середній агробізнес, який залишається надто вразливим до економічних негараздів, вже заради самовиживання все частіше змушений шукати шляхи залучення коштів.

За підрахунками спеціалістів всіх рівнів визначено, що на комплекс весняно-польових робіт необхідно більше 4,5 млрд грн. З цих коштів 4,1 млрд грн – власні кошти сільгосптоваровиробників та 400 млн грн запозичені. Із запозичених коштів комерційні кредити становлять 131 млн грн. та банківські – 269 млн грн.

На сьогоднішній день банківське кредитування в цілому не може задовольнити потреби аграріїв, а тому сільськогосподарські виробники вимушені шукати альтернативні шляхи залучення обігових коштів.

“Аграрні розписки є реально-діючою альтернативою банківському кредитуванню. Вони оминають зайві ланки, які існують між кредитором та виробником. Впровадження таких аграрних розписок може суттєво збільшити обсяг інвестицій в агросектор, а середні і малі виробники отримають доступ до фінансів”, – зазначив Ігор Леонідович.

В свою чергу Павло Кузьмич, один із найдосвідченіших аграріїв області, також наголосив на постійній проблемі у дефіциті коштів в аграрному секторі.

“Сільгоспвиробники завжди страждають від нестачі фінансових ресурсів, а тому не мають можливості своєчасно оновити матеріально-технічну базу, вчасно провести польові роботи або навіть зібрати з полів вирощений врожай. В Україні аграрії вже мають гіркий досвід роботи з кредитними ресурсами і на даний момент дуже обережно ставляться до нових і ще невідомих механізмів залучення грошових ресурсів, реально боячись втратити свої активи”, - спираючись на свій багаторічний життєвий досвід, відмітив Почапський.

Ігор Дудка детально пояснив принцип діяльності аграрної розписки та процедуру її обігу, а також розповів про реальний позитивний досвід при їх використанні.

“Аграрні розписки є реальним інструментом, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства”, - підкреслив Ігор Михайлович.

Вислухавши вищезазначені думки, представник “Агропросперіс” проінформував, що їх компанія має всі можливості та ресурси для допомоги місцевим сільськогосподарським товаровиробникам. Умови оформлення та обігу аграрних розписок цілком влаштовують компанію, яка має вже багаторічний досвід співпраці з аграріями не тільки в європейських країнах, а і в Україні.

Під час діалогу, учасники зустрічі дійшли до висновку, що аграрна розписка є дієвим інструментом, що відкриває вільний доступ до залучення обігового капіталу.

На даний час, продовжується активне обговорення практичного досвіду з оформлення аграрних розписок, умов її обігу, процедури оформлення та інших питань, що виникають під час спілкування.

 

Довідково:

Пілотний проект з впровадження аграрних розписок стартував на Полтавщині у 2014 році за підтримки Світового банку та SECO. У вересні 2015 року проект з аграрних розписок стартував ще в трьох областях України: Вінницькій, Харківській та Черкаській.

Першу аграрну розписку на Черкащині оформили в жовтні 2015 року ТОВ «Сінгента» та СТОВ «АгроКо». «АгроКо» об’єднує в собі 4 господарства в Чорнобаєвському районі Черкаської області. На 11 тис. га обробляють пшеницю, кукурудзу, сою, соняшник, рапс. Розпискою було законтрактовано п’ять тисяч тонн кукурудзи врожаю 2016 року.

Нагадуємо, що при підтримці Управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації 3 лютого 2016 року пройшов черговий семінар стосовно презентації пілотного проекту по запровадженню аграрних розписок в області.

Також, Ігор Колодка прийняв активну участь в робочому засіданні на тему “Впровадження проекту Аграрні розписки в Україні” під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької, що відбулося 24 лютого поточного року у Полтаві.

 

Група “Агропросперіс” – один з найбільших виробників і експортерів сільськогосподарських культур в Україні. Компанія надає повний комплекс товарів і послуг з вирощування зерна експортної якості, фінансування та експертного супроводу його виробництва, зберігання та продажу врожаїв на світові ринки.


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування