AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Із початку року від АЧС оздоровлено 23 неблагополучних пункти у семи областях — ДерветфітослужбаІз початку року завдяки проведенню комплексу заходів із ліквідації африканської чуми свиней (АЧС) від цієї хвороби оздоровлено 23 пункти.
Про це повідомляє Держветфітослужба.
На сьогодні карантин продовжує діяти у 14 неблагополучних пунктах у семи областях (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Одеська, Миколаївська та Черкаська). Очікується, що найближчими днями карантин буде знято із неблагополучного пункту в Гребінківському районі Полтавської області.
Загалом із початку 2015 року виявлено 37 випадків захворювання на АЧС у дев’яти областях нашої держави: Чернігівська (13), Київська (6), Сумська (6), Рівненська (2), Полтавська (2), Одеська (2), Миколаївська (4), Житомирська (1), Черкаська (1) області, у тому числі п’ять випадків серед диких кабанів, 31 — серед домашніх тварин та один інфікований об’єкт. 14 із вказаних випадків зареєстровано впродовж жовтня-листопада поточного року.
При цьому АЧС вперше зареєстровано в Одеській, Миколаївській і Черкаській областях. Останній випадок АЧС зареєстровано 7 грудня поточного року у с. Берізки Кривоозерського району Миколаївської області.
У кожному випадку підтвердження АЧС проводяться заходи, передбачені Інструкцією з профілактики та боротьби з АЧС. Насамперед визначаються межі неблагополучного пункту, межі зони захисту (від 3 до 20 км) і зони спостереження (від 20 до 150 км) та вводяться карантинні обмеження, ветеринарно-міліцейські карантинні пости (контроль за недопущенням переміщення підконтрольних вантажів, дезінфекція автотранспорту при в’їзді/виїзді). Крім того, здійснюються подвірні обходи в неблагополучному пункті та зони захисту для виявлення хворих тварин, проводиться знищення сприйнятливого поголів’я в епізоотичному вогнищі, дезінфекція та дератизація, депопуляція диких кабанів тощо.
Щоб не допустити виникнення нових спалахів цієї хвороби на території України Мінагрополітики України, Держветфітослужба України разом з територіальними органами продовжують вживати комплекс заходів.
Зокрема, регіональні служби державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті в областях загрозливої зони щодо можливого занесення збудника АЧС перевіряють та дезінфікують транспортні засоби, які перетинають держкордон, а також вилучають із ручної поклажі громадян продукти тваринного походження, що заборонені до ввезення.
Також проводяться клінічні обстеження свиней у приватних господарствах, перевірки свиногосподарств, підприємств із переробки та зберігання продукції зі свинини щодо дотримання вимог вітчизняного ветеринарного законодавства. Ведеться постійний моніторинг у дикій фауні та серед поголів’я свиней сільськогосподарських підприємств і господарств населення приватного сектору. Не менш важливу роль відіграє роз’яснювальна та інформаційно-просвітницька робота серед населення про необхідність дотримуватися простих, але важливих правил.


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування