AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

На Черкащині працює один з найстаріших племінних заводів в УкраїніУ Шполі на повну потужність працює один із найстаріших племінних заводів в Україні - ТОВ «Маяк-Агро» (входить до LNZ Group). Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк (нетелів) та реалізовує тварин як за кордон, так і по Україні. Про це йде мова на офіційному сайті LNZ Group.

Минулоріч завод продав 50 голів племінних нетелів миколаївському господарству.

За словами директора племзаводу ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача, це є гарним показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк.

За словами директора племзаводу «Маяк-Агро» Михайла Богача, це ‒ гарний показник, оскільки ще кілька років тому вітчизняні господарства взагалі не купували племінний молодняк.

Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузія, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо.

Нині в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, і господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, наразі починають потроху відроджувати.

Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк. Всього на племзаводі «Маяк-Агро» наразі налічується 200 корів.

«Племінний молодняк має великі генетичні задатки та високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають удвічі більше молока, ‒ наголошує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець. ‒ За рік на нашому заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру».

Михайло Богач наголошує, що раніше діяла державна програма, завдяки якій відшкодовувалися певну суму і покупцю племінного молодняка, і заводу, який продавав нетеля. «На сьогодні жодної підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилася», ‒ констатує директор «Маяк-Агро».


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування