AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Перші дні курчат: вирощуємо без втрат


Перші дні курчат: вирощуємо без втрат

                                                                                           Звісно, переважна більшість наших читачів вже не один рік утримує в домашньому господарстві курей. Тому ця стаття більше принесе користі і корисної інформації початківцям в птахівництві, хоча і досвідченим господарям завжди є чому повчитися.

Право вибору

 Перед Тим, як купувати курчат потрібно визначтеся насамперед з метою утримання птиці. Ви маєте враховувати, що кури яєчних порід гарно несуться, але тушки при забої на м’ясо невеликі. Кури м’ясо-яєчних порід дають менше яєць, зате їх м’ясні якості значно вищі. Тому, якщо утримувати курей для себе, то краще придбавати м’ясо-яєчних, у такому разі ви задовольните свої потреби і в яйцях, і у м’ясі.

 Молодняк купуйте у птахівницьких господарствах, бо лише там Ви гарантовано  придбаєте високопродуктивну птицю. Якщо курчат ви купуватимете на ринку, то вимагайте від продавців документально посвідчити походження птиці, характеристики продуктивності, ветеринарне свідоцтво. Курчата повинні бути активним і рухливим, без видимих пошкоджень, однаковими за розмірами та забарвленням, із сухим пухом.

Утримання курчат

 Вирощувати їх можна як на підлозі, так і в клітках. При цьому приміщення має бути сухим і теплим. При утриманні курчат на підлозі щільність посадки із добового до 10-тижневого віку — 10 голів на 1 м. кв, у період 10-17 тижнів — 8, після 18 тижнів — 5-6 голів на 1 м. кв підлоги. Вона повинна мати тверде покриття. Підстилка на підлозі, має бути сухою і пухкою. Як підстилку можна використовувати деревну стружку, грубо посічену солому. Для добового молодняку небажане застосування дрібної тирси.

 Щільність посадки в клітках має бути у перші 4 тижні 55-65 голів на 1 м. кв, в 5-9 тижнів — 32-33, а з 9 до 17 тижнів — 20-25 голів на 1 м. кв.

 Температура в зоні розміщення курчат у перші 2-3 дні має бути в межах 36-37°С. Потім вона знижується до кінця тижня до 28°С і доводиться до 24°С до 4-тижневого віку курчат.

 Дуже хороші результати дає застосування локального обігрівання (наприклад, використання інфрачервоних ламп), коли курчата можуть самі обрати оптимальну для себе температуру повітря. При цьому в зоні «комфорту» початкова температура має бути в межах 35-34°С, у приміщенні — 28-26°С зі зниженням її відповідно від 28°С до 22°С до 3-тижневого віку. Після 4 тижнів вирощування температура в приміщенні підтримується на рівні 18°С. Головним показником нормальної температури є стан самої птиці: якщо курчата скупчуються, малорухливі — температура низька, якщо ж розпускають крила, розкривають дзьоб, часто дихають — значить, їм жарко.

 Тривалість освітлення у перші чотири дні вона має становити 23 години, потім до кінця першого тижня зменшується до 15 годин, до кінця четвертого тижня — до 9 годин, і зберігається на такому рівні до 18-тижневого віку. Годівниці і напувалки повинні перебувати в більш освітлених місцях.

 

Годівля курчат

 Велике значення для правильної годівлі і напування птиці має таке поняття, як фронт годівлі та напування (загальна довжина сторін годівниць чи напувалок, до котрих може підійти птиця, розділена на кількість голів). Фронт годівлі має бути для курчат до 4-тижневого віку 2,5-3 см на голову, із 5 до 9-тижневого — 5, після 9-тижневого — 7-10 см на голову при годівлі сухими кормосумішами і в 1,5-2 рази більше при годівлі вологими мішанками. Для напування до 2-тижневого віку використовуються вакуумні напувалки (напувалка, на котру встановлюють перевернуту банку з водою), пізніше — відкриті або проточні напувалки із обов’язковим огородженням, аби птиця в них не потрапляла. Фронт напування має бути не менше 2,5-3,5 см на голову.

 Для годівлі курчат використовують повноцінні корми, які легко перетравлюються, адже всі травні органи курчати, особливо в ранньому віці, дуже ніжні і не здатні впоратися з переробкою грубих кормів, недостатньо активно виділяються і травні соки. Також організм курчат не має у своїх тканинах резервних поживних речовин, вітамінів, тож є постійна потреба в їхньому безперебійному надходженні.

 Отож годують курчат легкоперетравними кормами: кукурудзяну і пшеничну дерть, соєвий і соняшниковий шроти чи макуху, рибне і люцернове (або інше трав’яне) борошно, кормові дріжджі, м’яку зелень. У перший період життя використовуються свіжий домашній сир, сухе молоко, круто зварені яйця. Головне — всі корми мають бути свіжими і доброякісними. Згодовування злежалих, затхлих, запліснявілих і закислих кормів викликає масову загибель курчат.

 У перші 2-5 днів використовують кормосуміш, яка складається із кукурудзяної та пшеничної дерті, свіжого сиру, круто зварених яєць, сухого молока. Годують курчат у цей період 5-6 разів, не допускаючи закисання і притоптування кормів у годівницях. Для поліпшення апетиту у воду додають глюкозу (цукор) або аскорбінову кислоту (вітамін С). Після 5-го дня курчат переводять на комбікорм заводського виготовлення з поживністю 20% протеїну і 290 ккал обмінної енергії.

 За відсутності комбікорму кормосуміш роблять на місці, збагачуючи її мікроелементами та вітамінами завдяки спеціальному преміксу чи білковому суперконцентрату для бройлерів. В окремих годівницях дають м’яку зелень і дрібний гравій. Після 30-денного віку в раціоні збільшується кількість пшеничної дерті, трав’яного борошна, у нього вводяться ячмінна і вівсяна дерть, просо.

 Протягом перших трьох тижнів рекомендується дотримуватися такого порядку годівлі:

 07.00 – пророщене зерно (до двох тижнів – сухе подрібнене);

 09.00 – волога борошняна суміш;

 12.00 – сухе подрібнене зерно;

 15.00-18.00 – волога борошняна суміш;

 21.00 – сухе подрібнене зерно.
Зразковий добовий раціон для курчат (з розрахунку на одного):

<td style="border-width: 0px 1pt 1pt 0px; border-style: none solid solid none; border-color: #000000 windowtext windowtext #000000; padding: 0cm 5.4pt; width: 169.85pt; backgroun</body>

Вік курчат

Корми

Кількість в грамах

1-10 день 

пшоно, вівсяна і кукурудзяна крупи 

По 1 граму

 

морква і варені яйця 

по 2 г

 

нежирний сир

5 г

 

обрат

6 г

 

риб’ячий жир

0,2 г

11-20 день

ячмінна крупа

5 г

 

кукурудзяна крупа

2 г

 

просо

4,5 г

 

висівки пшеничні

5 г

 

борошняна суміш

6 г

 

морква

10 г

 

макуха або шрот

2 г

 

нежирний сир

5 г

 

обрат

10 г

 

риб’ячий жир

0,3 г

21-60 день

вівсяна і ячмінна крупи

по 10,5 г

 

кукурудзяна крупа

3 г

 

просо

9 г

 

висівки пшеничні

7,7 г

 

морква

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування