AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Вирощування перепелят на підлозі


Вирощування перепелят на підлозі


Відсутність спеціального кліткового обладнання іноді змушує вирощувати на підлозі. Це характерно для невеликих домашніх господарств, а також для господарств, які тільки-но почали займатися перепільництвом і ще не готові вкладати кошти в обладнання. Та не хвилюйтеся, перепелів можна виростити і без спеціалізованого устаткування.

Найперше потрібно розгородити приміщення на секції, а підлогу покрити чистою торф’яною підстилкою чи підстилкою з чистої подрібненої соломи товщиною 3-5 сантиметрів. При цьому витрачається приблизно 3-3,5 кг сухої підстилки на 1 м2. За потребою підстилку досипають, і за 25-30 днів кількість підстилки збільшується приблизно в 2,5 рази.

Перепелят садять з розрахунку приблизно 1 пташеня на 67 см2 площі підлоги. Спочатку їх обігрівають за допомогою інфрачервоних ламп.

Перші дні перепелят напувають із вакуумних напувалок. Паралельно в секції встановлюють напувалки, виготовлені з пластмасових труб з отворами діаметром 20-22 мм, зробленими з інтервалом 20-30 мм. Щоб труба не прогиналася, її кладуть на металеві кутники. По мірі росту пташенят напувалку піднімають. Годівниці використовують лоткові, з висотою бортика 20 мм, прикриті зверху сіткою. Потім встановлюють такі ж лоткові годівниці, але з висотою бортика до 40 міліметрів.

Світловий режим

Також одним із важливих технологічних факторів вирощування перепелів є світловий режим. У поняття світлового режиму входить джерело світла, освітленість і тривалість освітлення.

Найчастіше для освітлення застосовують лампи розжарювання, які одночасно є і джерелами тепла. Використовують лампи потужністю 40 Вт. Дослідами також встановлено, що найкращий ріст, розвиток і майбутня несучість перепілок спостерігається, коли освітлення здійснюють лампами червоного кольору.

Інший важливий елемент світлового режиму – освітленість. Згідно норм ВНТП_АПК_04.05 при вирощуванні як ремонтного молодняку (1-7 тиждень життя), так і при відгодівлі на м'ясо (1-8 тижнів життя), освітлення на рівні годівниць і напувалок повинно складати 25-30 лк. Тривалість світлового періоду перші три тижні життя має складати 24 години, а потім поступово знижуватися до 17 годин.

Не менш важливе значення має і тривалість освітлення, яка на перепелів впливає значно сильніше, ніж на інші види птиці. Перші два тижні рекомендується цілодобове освітлення, а потім протягом двох тижнів поступово зменшують тривалість світлового дня до 12-14 годин. З 5-тижневого до 9-тижневого віку світловий день поступово збільшують до 16-17 годин. Вирощування перепелят при 14-годинному світловому дні забезпечує початок несучості у віці 35-42 дні (залежно від породи та умов утримання), при 8-годинному світловому дні перепели починають нестися у віці 112,7 днів, а при 6-годинному – лише в 130,8 днів. На дорослих перепелів значне скорочення світлового дня діє як функціональна кастрація, і через 10-12 днів вони втрачають племінні якості. 

Як при вирощуванні перепелят, так і при утриманні дорослих перепелів можливе використання переривчастих режимів освітлення, тобто чергування кількох світлих і темних періодів протягом доби. Наприклад, у одному з господарств при вирощуванні перепелят до 20-денного віку використовували 10-годинний світловий день з періодичним включенням світла вночі: 1 година світла через кожну годину темноти в період від 1 до 10-денного віку й година світла після 2-х годин темноти від 11 до 20-денного віку. З 21 по 25 день світловий період складав 15 годин, а з 26 по 50-й день – 14 годин. Потім тривалість світлового дня збільшували до 17 годин.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування