AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Якісна тара - рання розсада


Якісна тара - рання розсада


Трапляється, що розсада, придбана на ринку, не завжди якісна. Тож більшість господарів надають перевагу власно вирощеній розсаді. І хоча виростити хорошу розсаду вдома досить клопітно, але цілком можливо, якщо знати кілька особливостей і дотримуватися основних правил. Найголовніше - придбати якісне насіння і правильно підібрати контейнери для вирощування розсади.

Далеко не все насіння можна відразу висівати у ґрунт. Близько половини овочевих рослин вирощують розсадою, адже багато теплолюбних культур не переносять весняних холодів, а деяким рослинам потрібен досить довгий час для проростання. Тому насіння таких культур рекомендується висівати в ящики, горщики та контейнери заздалегідь, в підходящі для кожної рослини терміни. Найзручнішою і найсучаснішою тарою для розсади досвідчені овочівники вважають касети.  

Сьогодні на ринку городникам пропонують переважно касети виробництва України та Польщі. Якість касет залежить від багатьох факторів, але головне – це якість матеріалу. Зазвичай контейнери виготовляють зі щільного темного кольору поліпропілену. Цей матеріал буває різної товщини, але попри те, що за стандарт прийнято вважати товщину 0,65 мм, фахівці радять обирати касети, вироблені з матеріалу товщиною 0,85 міліметрів. За рахунок цього збільшується термін служби контейнерів.

Інший показник якості – пропонований асортимент. Як виявилося, касети бувають різного розміру, діаметру, висоти та форми - конічні, циліндричні, округлі. Це дозволяє підібрати найбільш підходящу ємність для кожної конкретної культури. Приміром, для розсади перцю та томатів виробники радять використовувати касети №45 та №84, для розсади цибулі - №260, для кавунів, дині, огірка - №40, для полуниці - №77. Обов'язкова умова: контейнери повинні мати дренажні отвори, через які буде добре витікати вода.

Касети-контейнери дозволяють компактно розмістити велику кількість рослин на невеликій площі, створити для них однакові умови, зробити зручним і легким догляд за розсадою, внаслідок чого всі рослини ростуть і розвиваються рівномірно. За словами генерального директора ТОВ «Оратай» Євгена Марченко, висаджені з касети у відкритий ґрунт рослини не витрачають час на, так би мовити, приживання, вони не припиняють ріст.

Відмінною особливістю касет для розсади є те, що дренажні отвори в кожному осередку не мають гострих кромок і задирок, що дозволяє не порушувати кореневу систему саджанця при витяганні рослини з осередку. Використання пластикових касет для розсади дозволяє обійтися без пікіровки сіянців, тому ймовірність ураження молодих рослин кореневими гнилями надзвичайно мала.

До того ж, розсада в контейнерах-касетах менше пошкоджується при перевезеннях.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування