AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Яку охоронну систему вибрати?


Яку охоронну систему вибрати?


З настанням зими прийшла пора закривати заміське житло. А як відомо, саме цієї пори року дачі обкрадають найчастіше. Тож дачники хоч і намагаються обладнати садиби охоронними пристроями, та наперед знають, що часто не здатні вберегти житло від злодіїв.

 

Проти лома нема прийому

Міліціонери кажуть, що для дач, як і у випадку з квартирами або автомобілями, абсолютного захисту від злому немає. Якщо за справу беруться професіонали або будинок цілеспрямовано задумали обікрасти, то це станеться за будь-яких обставин. Причому надійного захисту від зазіхань немає не тільки для поодиноко розміщених садиб, але і для котеджів, об'єднаних у селища, які охороняють сторожи чи навіть блокпости.

Охороняти дачі - невдячна і важка справа, кажуть в управлінні позавідомчої охорони: "Об'єкти віддалені від міліцейських структур, тому неможливо організувати своєчасне реагування правоохоронних органів, забезпечити швидкий приїзд". Позавідомча охорона ефективна там, де є зв'язок і дороги дозволяють прибути на місце за лічені хвилини. Але за переважною більшістю на дачних ділянках немає не те що мобільних, а й найпростіших дротових каналів зв'язку, по яких сигнал про появу непрошених гостей передавався би на пульт оператора або чергового в міліції. Немає і свідків. Все це дозволяє злодіям ґрунтовно підготуватися і діяти напевно та відкрито.

Кількарівневий захист

І все ж певний досвід із захисту дач у правоохоронних органів та охоронних підприємств є. Крадіжок значно менше там, де дачники об'єднують свої зусилля. Ще краще - доручити захист селища приватному охоронному підприємству. Якщо на всіх розділити суму, то вийде не так вже й дорого. Що стосується "конкретного об'єкта", то заходи з індивідуального захисту повинні відповідати "крутості" дачі і речей, що в ній зберігаються. "На ділянці і безпосередньо в будинку слід організувати кілька рівнів захисту, як і у випадку з автомобілем, що захищається від угону, - радять правоохоронці. - Але спочатку вивчіть криміногенну обстановку в районі. Які будинки і як часто піддавалися крадіжкам? Яка розкриваність цих злочинів? Дізнайтесь про це у сусідів, які вже давно тут живуть, і в найближчому відділенні міліції".

 

Ефект присутності та хімічні пастки

Кращий спосіб убезпечити своє заміське житло - частіше його відвідувати, створюючи ефект присутності. А шукати злодіїв треба, починаючи з місцевих жителів і служб. Іноді приглядіти за будинком за 50-100 гривень на місяць можна попросити сторожа або когось із тих, хто постійно живе у цьому місці. А ось отруєні спиртні напої, електричний струм, проведений по огорожі, капкани на ведмедів і вовків малоефективні й небезпечні. Як розповів керівник одного з підрозділів по крадіжкам і шахрайствам, за їх застосування настає кримінальна відповідальність як за навмисне вбивство або нанесення тілесних ушкоджень. По-друге, можна й самим постраждати - через забудькуватість.

Продавці спецтехніки з міліцією згодні: будь-який, навіть найдосконаліший захист допомагає тільки від випадкових і непрофесійних злодіїв. За словами директора одного з магазинів охоронної спецтехніки, найбільшим попитом користуються так звані хімічні пастки. Вони мітять зловмисника незмивною фарбою і тим змушують відмовитися від подальших дій. "Такі пристрої дешеві, не залежать від наявності в мережі електрики і не бояться морозу". Пристрій є муляжем банкнот в 100 доларів. Є аналогічні муляжі у вигляді гривень. Їх кладуть в ті місця, де могли би лежати справжні гроші. Відтираючи фарбу, крадій ще більше забарвлює поверхні і все, до чого доторкається. Килимок біля входу допоможе таємно позначити злодія спеціальним складом. По ньому, кажуть, собака встає на слід зловмисника в будь-яку погоду.

Непогано, на думку фахівців, встановити ревуни, маяки, світлові й електронні сигналізації. Їх можна доповнити пристроями, які заповнюють приміщення непрозорим димом або сльозоточивим газом.

Проте, хімічні та інші пастки дієві лише в тому випадку, коли поблизу є сторож або охорона. До того ж краще за все використовувати ці засоби у поєднанні з іншими способами і системами захисту.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування