AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Інформація » Полюби свою планету


Полюби свою планету

    Пам'ятаєте слова Маленького принца з однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері: "Сам уранці вмився, привів себе в порядок - і відразу ж привів у порядок свою планету". Маленький принц міг наводити лад на планеті кожного дня, нам же тепер потрібно для цього особливе свято.

    Цей день покликаний об'єднувати людей планети в справі захисту навколишнього середовища.

Всесвітня акція День Землі почалася 22 квітня 1970 року. Народилося свято Землі в Америці. Тут воно вважається державним, до нього готуються всі, починаючи з Президента, який звертається до громадян із закликом зберегти Землю придатною для життя. Це день нагадування про страшні екологічні катастрофи й запобігання незворотних наслідків діяльності людини, що загрожують самому факту існування планети Земля. Мета проведення акції - перетворення екологічної проблематики в невід'ємну частину загальної освіти та культури людей.

   У північній півкулі День Землі відзначається навесні, а в Південній - восени. В Україні цей день вважається днем громадських організацій, які проводять різні просвітницькі акції, садять дерева, закликають вирішувати проблеми, пов'язані з ядерною енергією та радіоактивними відходами.

   Та не тільки посадкою дерев відзначають День Землі. У деяких містах нашої країни цей день називають Днем парків і проводять акції з очищення їх від сміття. На жаль, наші парки, сквери, пляжі та й багато дворів просто потопають у горах побутових відходів, бо комунальні служби не справляються з прибиранням. Ми звикаємо до того, що вздовж доріг лежать купи пластикової тари, банки з-під напоїв і консервів, мішки тощо. У лісах і парках після пікніків теж залишаємо чимало всякого мотлоху. На початку літа служби прибирають місця загальнодоступного відпочинку, та сміття знову з'являється і набагато швидше. Невже ми не пам’ятаємо, що чисто не там, де метуть, а там де не смітять?!

    Що коштує кожному з нас відразу прибирати після відпочинку у лісі, на пляжі, в парку? Скласти в мішечок і відвезти до найближчого сміттєвого контейнера, в крайньому випадку, до свого домашнього сміттєзбірника?

    Давайте будемо дружно берегти нашу рідну землю, і не тільки в День Землі, а щодня.

    Висловимо подяку нашому великому загальному дому?

 

                                                                                            Тетяна ГНІЗДИЦЬКА

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування