AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Наше здоров’я » При долині кущ калини…


При долині кущ калини…

    Калина… Як виглядає? Де росте? З давніх-давен вважалося за гордість мати біля господи її кущ, який не лише прикрашав подвір’я, а й був незамінним оберегом від лиха та хвороби. 
    Сьогодні її знають навіть малюки. Популярний кущ, іноді до 5 м заввишки. Листки супротивні, три-, п’ятилапатеві, великозубчасті, зісподу пухнасті. Квітки білі, зібрані в зонтики, п’ятипелюсткові. Плоди - яскраво-червоні овальні ягоди. Смак терпкувато-кислий. Цвіте з кінця травня по червень. 
    Не було помічніших ліків у давнину, ніж калина. Нею лікували застуду, гіпертонію, кровотечі, ангіну. Мабуть, у калині, більш ніж у будь-якій рослині, поєдналися красиве і корисне. 
З лікувальною метою використовують її кору, квіти та ягоди. Кору калини збирають рано навесні. Її висушують на відкритому повітрі, доки вона не стане ламкою. З неї готується екстракт та узвар, який приймається внутрішньо. Плоди та кора рослини заспокійливо діють на нервову систему (валеріанова кислота). В народній медицині водний настій кори використовують при лікуванні деяких шкірних захворювань (15-20 грамів сухої кори калини кип’ятять у склянці води протягом 10 хвилин, охолоджують і п’ють по ложці три рази на день). 
    Ягоди калини можуть побороти вірус грипу, якщо постійно пити чай з них. А ще вони мають кровоспинну дію - їх корисно вживати жінкам, які страждають від менструальної кровотечі. Калина заспокоює, зміцнює капіляри, поліпшує обмін речовин і регулює кровообіг серцевого м'яза. Тож доцільно вживати ягоди калини при стенокардії, підвищеному артеріальному тиску, для профілактики інфаркту міокарда. 
    Чай з плодів калини корисний при фурункульозі, висипах на шкірі різного походження. Загальнозміцнюючі властивості такого чаю відомі, як кажуть, усім - від старого до малого. Тому слід пити його після застуди і під час несприятливого перебігу ГРВІ. Надворі жовтень… Отже, пора зрізати кетяги калини. Сушити їх, готувати лікувальні настої та наливки до святкового столу. Головне встигнути до перших заморозків, щоб ягоди не померзли. А якщо хтось захотів посадити чудодійний кущ біля домівки, то ось кілька рекомендацій.
Потрібно придбати 2-3-річні саджанці. Найкраще висаджувати їх восени, до перших заморозків. Ділянку слід удобрити перегноєм. Ямки викопати як і для плодових дерев – на штик лопати. Якщо підземні води близько, то вони швидко приймуться. В іншому випадку, потрібно щедро полити та накрити торфом, щоб краще збереглася волога. Навесні слід удобрити саджанці нітроамофоскою. Добриво містить азот, фосфор і калій. Щоб кущі добре плодоносили, мінеральні добрива вносять щовесни, а органічні - кожні два роки восени, щоб підживити коріння перед зимою. У калини плодоносять молоді пагінці. Тому старе гілля щороку потрібно зрізати, бо воно лише тягне поживні речовини, а користі від того жодної. 
Тож не гаймо час, навітамінізовуймось за допомогою красуні-калини, щоб взимку не хворіти!
Ольга Чорна
Мітки: Калина

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування