AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Наше здоров’я » А липа цвіте духмяно-духмяно


А липа цвіте духмяно-духмяно


Смачний чай із суцвіть липи полюбився, мабуть, кожному з нас іще з дитинства. Не втратила своєї популярності рослина і сьогодні. З липи виготовляють багато різноманітних лікарських препаратів, широко використовують у народній медицині й навіть у косметології.

Квітки липи містять у своєму складі глікозид таліцин, флавоноїди, вітамін С, каротин. Липовий цвіт застосовують у медицині у вигляді настою і відвару. Препарати з рослини використовують як потогінний і жарознижуючий засіб при простудних захворюваннях, при гастритах, а також для полоскання рота і горла як бактерицидний, протизапальний і знеболюючий засіб.

З липового цвіту виготовляють безліч лікарських препаратів, які підсилюють секрецію шлункового соку, збільшують жовчоутворення і полегшують надходження жовчі в дванадцятипалу кишку, мають потогінні властивості.   

Окрім того, суцвіття липи мають м'яку седативну дію на центральну нервову систему, дещо зменшують в'язкість крові.
Цілющі властивості липи обумовлені унікальним поєднанням біологічно активних сполук.

У вигляді припарок і примочок відвар суцвіть застосовують при опіках, виразках, при запаленні гемороїдальних вузлів, ревматичних і подагричних болях у суглобах. Липовий цвіт також використовують замість чаю для заварки з іншими лікарськими рослинами або разом із чайним листям. Чай з липи має приємний аромат, золотистий колір і володіє багатьма цілющими властивостями. До речі,
умиваючи обличчя настоєм липи, ви досягнете рівномірного кольору шкіри і зменшення запальних процесів.

Смачні ліки

1 ст. ложку квітів залити 1 склянкою окропу. Настояти, закутавши, 40 хв., процідити. Приймати по 1 склянці 3-4 рази на день в гарячому вигляді при застуді, бронхіті, туберкульозі легенів, головному болю, кашлі, катарі бронхів. Зовнішньо у вигляді полоскань при ангіні та хворобах порожнини рота.
Для зняття спазмів кишечника рекомендуються ванни з липовим цвітом: 8-9 жмень липового цвіту заварити 1 л гарячої води, закип'ятити, дати настоятися і вилити в гарячу ванну. Тривалість прийому ванни не більше 15 хвилин.

Липовий цвіт, цвіт бузини, сушену малину або листя малини і шавлії змішати в рівних пропорціях. 2 ст. ложки приготованої суміші залити 1 склянкою крутого окропу і дати настоятися під кришкою протягом години. Пити теплим перед сном. Настій застосовується як потогінний і відхаркувальний засіб при бронхітах, катарі верхніх дихальних шляхів, простудних захворюваннях.
Липа (квітки) - 1 частина, плоди калини - 1 частина. 2 ст. ложки суміші залити 2 склянками окропу, нагрівати 5-10 хв., процідити, пити гарячим на ніч по 1-2 чашки. Застосовується при ревматизмі, грипі та простудних захворюваннях.

Липовий відвар застосовується як пом'якшувальний, дезінфікуючий, протизапальний засіб при запальних процесах порожнини рота і горла: липа (квітки) - 2 частини,
квітки ромашки - 3 частини. 1 ст. ложку суміші залити 1 склянкою окропу, настояти, закутавши, 30 хв., процідити. Полоскати горло кілька разів на день.

При ревматизмі та грипозних станах пити настій-відвар гарячим: липа (квітки), малина (плоди), мати-й-мачуха (листя), материнка (трава) - по 20 грамів. 2 ст. ложки
збору заварити 2 склянками окропу, настоювати 10 хв., процідити через марлю. Пити по 1/2 склянки 3-4 рази на день.

Як жовчогінний засіб приймають наступний відвар: 2 ст. ложки квіток липи залити 1 склянкою окропу, нагріти на слабкому вогні 15 хв., охолоджувати при кімнатній
температурі 45 хв., процідити. Приймати гарячим по 1-2 склянки 2-3 рази на день після їди.

При хронічному кашлі: 2 ст. ложки подрібнених квіток липи залити 2 склянками окропу, настоювати 10 хв., процідити. Випити протягом дня.

При раку шлунково-кишкового тракту: 1 ст. ложку насіння липи залити 1 склянкою окропу, нагрівати 15 хвилин. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день.



Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування