AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Наше здоров’я » Цілющі напої пити – до аптеки не ходити


Цілющі напої пити – до аптеки не ходити

    Вода - найкраще і корисне джерело вологи. І замінити її чимось іншим для нашого організму доволі складно. Україну можна сміливо назвати „клондайком” мінералки. До речі, на території нашої держави виявлено близько 500 джерел різних мінеральних вод.       

     Основні родовища: Степанське, Данишівське, Полонське, Березівське, Миргородське, Новопсковське, Білоцерківське, Миронівське, Хмельницьке, Лиманське, Старобільське, Моршинське, Збручанське, Трускавецьке, Конопківське, Новозбручанське, Слов'яногірське, Плосківське, Новополянське, Звенигородське, Полянське, Сойминське, Знам'янське, Луганське, Синяцьке, Голубинське, Брусницьке, Гірськотисенське, Лазурне, Куяльник, Кирилівське, Одеське, Сергіївське, Колодязне, Феодосійське, Євпаторійське. Ці цілющі напої використовують у медицині (бальнеологія, бальнеотерапія), деякі — в теплоенергетиці. Порогом між прісними і мінеральними водами зазвичай вважають мінералізацію 1 г/дм3. Понад 80 джерел мінеральних вод України використовуються для 50 курортів, 20 бальнеолікарень, 40 заводів лікувально-столових вод. Найбільш поширені мінеральні води: вуглекислі, сірководневі, залізисті, йодобромні, бромні, радонові (радіоактивні).
     А тепер розповімо вам про інші корисні напої, вживаючи які можна забути дорогу до аптеки.

Як пити чай? Більшість із нас вранці полюбляє випити склянку цього напою, але мало хто знає, що пити його на голодний шлунок дуже шкідливо. Молодь полюбляє холодний чай. Але, потрапляючи в наш організм, він вельми охолоджує шлунок і селезінку (такий процес можна порівняти з «проникненням вовка в будинок»). Гарячий чай часто люблять пити люди літнього віку. Проте, якщо цим занадто захоплюватися, то можна «допитися» до ерозії горла та стравоходу, ба навіть до виразки шлунку. 
    Зелений чай знижує ризик виникнення остеопорозу, раку, серцево-судинних захворювань. У нім міститься багато флавоноїдів, поліфенолів і антиоксидантів, що захищають організм від шкідливої дії і нейтралізують вільні радикали. У чаї також міститься фтор, який зміцнює кістки і благотворно впливає на зуби. А ще - 0 калорій!
    М'ятний чай сприяє подоланню розладу шлунка, полегшує кольки, сприяє процесу травлення, допомагаючи їжі рухатися шлунково-кишковим трактом. М'ята має протиспазматичну дію, знімає болі в м'язах і м'язову напругу. І теж - нуль калорій.
У молоці з 1% жиру містяться складні вуглеводи, білки, тому цей продукт засвоюється повільно, і ви

відчуваєте ситість протягом певного часу. Завдяки складним вуглеводам рівень цукру в крові залишається стабільним. Кальцій добре засвоюється, оскільки міститься в молоці разом із вітаміном D. Більш того, кальцій допомагає клітинам спалювати жири, отже, молоко сприяє зниженню ваги. У склянці молока (250 г) - 120 кілокалорій.
     Соєве молоко знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Харчові волокна і білки, що містяться в ньому, зменшують рівень «поганого» холестерину і тригліцеридів. Але якщо ви хочете повністю замінити коров'яче молоко на соєве, вам бракуватиме кальцію і вітамінів А, D. У такому разі можна купувати соєве молоко, збагачене цими мікроелементами. У сої містяться фітоестрогени, від яких існує ризик виникнення раку грудей. Якщо у вас в сім'ї були випадки цього захворювання, то доцільність вживання соєвого молока краще обговорити з лікарем. У 250 грамах продукту міститься 81 кілокалорія.
Гарячий шоколад або какао покращують настрій і захищають від серцево-судинних захворювань. У какао міститься безліч поліфенолів, які захищають клітини від дії вільних радикалів. Гарячий шоколад збільшує вироблення гормону серотоніну, низький рівень якого негативно позначається на настрої. У 250 грамах цього продукту близько 195 ккал, а в 250 г порошкової суміші, як правило, - 115 кілокалорій.
      Томатний сік без солі захищає від багатьох форм раку. Як відомо, продукти переробки свіжих помідорів містять лікопен в більшій концентрації, ніж власне в овочах. Ця речовина знижує ризик виникнення раку ротової порожнини, легенів, шлунку, печінки, молочних залоз, шийки матки, дванадцятипалої та прямої кишок. Більш того, лікопен захищає серце від дії вільних радикалів, тим самим знижуючи вірогідність виникнення серцево-судинних захворювань. У 250 г продукту - 43 кілокалорії.
Журавлинний сік запобігає захворюванню ясен, допомагає впоратися з інфекціями сечовивідних шляхів. Але в журавлиному соку чимало цукру, тому радимо або вибирати 100% сік без цукру, або випивати не більше одного стакану в день. 140 ккал міститься в 250 г продукту.
      Апельсиновий сік багатий на вітамін С, що підвищує імунітет, захищає від багатьох хвороб, серед яких катаракта, рак. Апельсиновий сік – чудове джерело фолієвої кислоти, необхідної для запобігання дефектам розвитку плоду при вагітності. У 250 грамах - 115 кілокалорій.
      Отже, краще пити те, що корисно від природи, ніж шукати продукти фармакології. 

Олеся СОКОВИТА

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування