AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Висатвки-ярмарки » Гриби переважили овочі


Гриби переважили овочі


Як не дивно, та цьогоріч спеціалізована виставка «Гриб
Expo-2011» переважила за кількістю учасників старшу на два роки виставку «Овочі та фрукти України», яка в принципі представляла значно більшу галузь.

Останнім часом спостерігається активний ріст грибного бізнесу. За останні декілька років у цьому напрямку відбулися значні зміни, адже замість дрібних виробників, які вирощували гриби у власних підвалах та погребах, з'явилися великі компанії, які знайомі нам вешенки, печериці та шампіньйони вирощують на промисловій основі з використанням найсучасніших технологій. Віце-президент однієї з найбільших компаній-виробників на грибному ринку України Мирослав Самборський зазначає: «Ми - виробники компосту та субстрату для вирощування грибів – бачимо, як розвивається ця галузь, адже за останні три роки ми збільшили своє виробництво у чотири рази, відповідно, і виробництво грибів суттєво зросло. Виробничі потужності, які з'являються в наших партнерів, теж свідчать про те, що галузь розвивається. Гадаю, що в найближчі декілька років цей бізнес буде продовжувати динамічно розвиватися».

За словами голови асоціації «Союз грибовиробників України» Сергія Кравчука, в Україні є реальний виробник високоякісної грибної продукції, і загалом гриби, овочі та фрукти — це одна з найважливіших складових продовольчого кошика українців.

Як розповіли учасники виставки, грибовиробництво на перших етапах справді потребує мінімальних затрат на організацію міні-бізнесу. Для того, щоб почати грибну справу, не потрібно навіть землі, а лише необхідно мати грибницю, компост для вирощування грибів, ящики та приміщення з відповідною температурою і вологістю повітря. Для цього вистачить однієї тисячі доларів. За рік з 1 кв. м площі можна отримати до 100 кг вешенок. Малий стартовий капітал, невеликі затрати на виробництво і значні обсяги продукції — ось складові, які спонукають займатися грибівництвом в одноосібних невеликих господарствах.

Щодо восьмої міжнародної виставки «Овочі та фрукти України – 2011», то, незважаючи на невелику кількість учасників, тут теж було на що подивитись. Традиційно новинки у картоплярстві представляло підприємство «Чернігівеліткартопля». Ті, хто займається теплицями і розсадою, відвідували стенд компанії «Експертагро», де демонстрували касети та професійні субстрати для розсади овочів, декоративних рослин, кущів і дерев.

Декілька підприємств пропонували відвідувачам економні технології вирощування овочевих культур при крапельному зрошенні. Кажуть, що при використанні пропонованих технологій порівняно з традиційними способами зрошення можна не лише зекономити в 1,5-4 рази поливну воду, зменшити затрати енергії в 1,5-2,5 рази, але й забезпечити високу продуктивність овочів (огірків - до 80-100 т/га, томатів - 80-120 т/га, перцю - 50-60 т/га). 

Крім того, були представлені й комплексні рішення для зберігання овочів, фруктів та ягід. Для українських аграріїв це дуже актуальна тема, адже врожаї навчилися збирати великі, а от до питання зберігання ще руки не дійшли. Представники компанії «МАС Україна», яка спеціалізується на сучасних технологіях зберігання овочів та фруктів, зазначають, що найбільше сільгоспвиробники замовляють сховища для зберігання картоплі, цибулі та яблук. А ще тут розповідають про нові можливості зберігання — сховища з регульованим газовим середовищем, які дозволяють подовжити в два-три рази час зберігання, і головне для споживача — без використання хімічної обробки. Тільки от технології не з дешевих.

Сільгоспвиробникам же потрібно пам'ятати, що добрий господар, який планує свій бізнес щонайменше на п'ять років уперед, вже сьогодні повинен цікавитись і дізнаватися про новинки на ринку технологій, техніки, обладнання, щоб завтра мати змогу впроваджувати це в себе на виробництві.

ЛЮДМИЛА ЛЕБІДЬ

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування