AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Будинок для нутрій


Будинок для нутрій


Напевне, ви неодноразово чули про нутрій і знаєте, що від цих тварин отримують цінне хутро і смачне м'ясо. До речі, м'ясо за поживністю, смаковими і дієтичними властивостями не поступається кролятині. Від однієї нутрії отримують в середньому 2-3 кг м'яса. До того ж, для розведення нутрій потрібні здебільшого рослинні корми, що не дуже затратно. Ця тварина досить плодовита і невибаглива до умов утримання. Такі якості роблять її вигідною для розведення як в домашніх умовах, так і в умовах господарства.

Купувати нутрій можна в будь-який місяць року, але необхідно забезпечити перевезення тварин таким чином, щоб у холодну пору року їм було досить комфортно і тепло. Влітку транспортувати нутрій можна у переносних клітках або, якщо перевезення здійснюють на невелику відстань, у звичайних мішках, закритих корзинах мішках перевозити не більше двох-трьох невеликих за розмірами молодих тварин, щоб уникнути травм і загибелі). Дорослих нутрій та вагітних самок перевозять по одній в сітчастих клітках (вигулах). Розміри клітки для дорослого звіра: довжина - 50-60 см, ширина і висота - 30-40 сантиметрів. Клітки виготовляють з дошок, товстої фанери, металевої сітки, а зверху прироблюють ручку для перенесення.

При спорудженні приміщень або кліток для утримання нутрій потрібно враховувати, що вони ведуть напівводний спосіб життя. Але наразі широко практикується «безводне» утримання цих тварин: клітки без басейнів коштують значно дешевше, догляд за нутріями простіший, а витрата кормів на 10-20% менше, ніж при «водному» утриманні. Однак необхідно відзначити, що при утриманні без води для купання нутрії позбавляються природного моціону, фізичних навантажень при плаванні й пірнанні, у них загальмовується низка рефлексів. У дорослих тварин все це призводить до помітних змін в обміні речовин: збільшується відкладення жиру, у племінних нутрій знижуються запліднюваність і плодючість, а у молодняка старше 6-7 місяців погіршується якість хутра.

Для будівництва кліток використовують цемент, цеглу, дошки, металеві листи, прути. З бетону можна робити стінки будиночка і вигулу та підлогу в клітці, але часто стінки вигулів і будиночків будують з міцної червоної цегли, а потім обштукатурюють. До речі, не варто будинок заглиблювати в землю, бо від цього в помешканні сирітиме, а воно повинно бути сухим і теплим. У будиночках повинні бути закладені всі щілини, щоб уникнути протягів. Дуже часто такі будиночки для утримання нутрій споруджують попарно, тобто одна з бічних стінок - спільна для двох будинків, щоб зекономити будматеріал.

Будиночки можуть будувати одно- та двокамерні. Перша «кімната» двокамерного будиночка використовується як кормове відділення, а друга (віддалена) - як гніздо.

Для самки з 5-7 цуценятами при сімейному розведенні чи для 5-8 голів відсадженого молодняка будиночок повинен мати такі розміри (см): довжина -100, ширина - 60-80, висота передньої стінки -70, задньої -50. Розміри будиночка залежать від того, чи будуть у них утримуватися тільки дорослі самки з цуценятами, самці, відсаджений молодняк групами. Для утримання самки з приплодом (до 11 цуценят) цілком достатня клітка з площею підлоги 0,5-0,6 м2, для 5-7 голів відсадженого молодняка до 10-місячного віку - 1,3-1,4 м2.

Як житло для нутрій можна використовувати сітчасті клітки на ніжках заввишки 70-80 сантиметрів. Такі клітки роблять з двох шарів шпунтованих дошок з прокладкою з толю; дерев'яну поверхню всередині клітки оббивають металевою сіткою або листовим металом. Підлога повинна бути цементна, товщиною 3-5 сантиметрів. Розміри будиночка наступні (в см): довжина - 60-70, ширина - 80-90, висота передньої стінки - 80, задньої - 40.

Якщо є можливість, то тваринам можна облаштувати ще й вигул. Рекомендовані розміри вигулів: довжина - від 100 до 250 см, ширина - від 80 до 140 сантиметрів. Оскільки нутрії добре лазять і мають чіпкі передні лапи, висоту стінок відкритих вигулів роблять не менше 80 сантиметрів. Каркас вигулу роблять з металевих прутів діаметром 8-10 мм і обтягують сіткою з вічком 25х25 міліметрів. Можна каркас робити збірним з дерев'яних рамок. Для рамок використовують бруски 50х50 міліметрів. Напувалки й годівниці повинні бути виготовлені з матеріалів, що не піддаються зубам нутрій (метал, кераміка тощо); місткість поїлки - близько 2 літрів.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування