AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Повноцінне меню для кролів


Повноцінне меню для кролів


Раціональна годівля є однією з найважливіших умов підвищення продуктивності тварин. Кролям властиві висока інтенсивність росту і розвитку, плодючості та швидкого дозрівання. Тому вони потребують необхідної кількості поживних речовин, вітамінів та мікроелементів.

     Перегодовування та недогодівля – шкідливі. Тому кролів, як і всіх інших домашніх тварин, треба годувати за нормами і раціонами. Середня річна потреба в кормах на одного дорослого кроля вагою 4,5-5,5 кг становить:

-         зернових – 40-42 кг,

-         соковитих 40-45 кг,

-         зелених – 250-260 кг,

-         грубих (сіно, гіллячковий корм) – 35-35 кг,

-         солі кухонної – 0,5 кг, крейди – 0,7 кг,

-         м’ясо-кісткового або рибного борошна – 3 кг.

Дорослих кролів годують двічі, а молодих – тричі на добу. Зранку дають половину добової норми концентратів, вдень – до 40% сіна і трави, ввечері – решту концентратів і грубого корму. Соковиті корми краще згодовувати вдень. Кролі – нічні тварини, тому до 60 % добової норми поїдають саме вночі. А щоб до ранку вони не проголодніли, другий чи третій раз (молодим кролям) корм доцільно давати ввечері якомога пізніше. Свіжа вода в напувалках для кролів повинна бути завжди.

Із зернових кролі добре поїдають овес, однак давати лише зерно не рекомендується, оскільки буде відчуватися нестача деяких амінокислот, мікроелементів та вітамінів. Тому концентровані корми поєднують із травою, сіном, коренеплодами та силосом. Найкраще згодовувати концентровані корми, подрібнені в суміші (овес, ячмінь, кукурудза, бобові), та макуху. Чим більше компонентів входить в раціон, тим кращим є поїдання кормів, відповідно збільшується приріст тварин.

 

Літній раціон

Основним кормом для кролів влітку є молода трава злакових. Найбільш корисні бобові трави - люцерна, конюшина, солодкий люпин, еспарцет. Для профілактики шлункових захворювань молодняка доцільно згодовувати зелену масу полину (25-50 г на добу). Для годівлі кролів в обмеженій кількості можна використовувати гичку буряків, брукви, моркви, листя капусти. Кролі добре поїдають бур’яни та дикоростучі трави. Але увага! Не можна згодовувати кролям отруйні зелені рослини: хвощ польовий, дурман, блекоту, жовтець їдкий та повзучий, чемерицю, паслін чорний та інші рослини, які викликають отруєння та загибель тварин.

Із коренеплодів кролям згодовують моркву, цукрові та кормові буряки, брукву тощо. Та майте на увазі, що морожені та підгнилі коренеплоди кролям не дають.

Тварини охоче поїдають силос з кормової капусти, моркви, бур’янів, кукурудзиння. Заготовляють його у великих дерев’яних діжках. Силосу згодовують спочатку 20-30 г на добу, потім збільшують до 200-250 грамів.

 

Зимовий раціон

На зимовий період заготовляють грубі корми (сіно та гіллячковий корм). Кращим є сіно із люцерни, конюшини, інших бобово-злакових культур. Норма – 70-250 г на добу на одну тварину залежно від віку та фізіологічного стану. Гілки верби, осики, горобини, липи, ліщини та інших дерев та кущів заготовляють влітку і сушать у вигляді віників у затінених місцях.

У невеликій кількості згодовують м’ясо-кісткове і рибне борошно, залишки хліба, каші та варене лушпиння картоплі.

Для збільшення молочності кролематок та підвищення росту кроленят в їх раціон вводять по 50-60 г молока або молочних відвійок.

Сіль кролям згодовують у вигляді солі-лизунця або розчину в питній воді. Дорослим тваринам дають 1,5 г, лактуючим маткам – по 2,5 грами.

Відлучку кроленят від самки проводять 1,5-місячному віці. Лактуючих кролиць і молодняк годують тричі на добу, все інше доросле поголів’я – двічі.

 

Ветеринарні заходи в кролівництві

* Карантин. Всі тварини, завезені в господарство, мають утримуватись в окремих приміщеннях (ізоляторі). В місячний термін вони повинні обов’язково пройти дві вакцинації з розривом в 14 днів: проти міксоматозу та геморагічної септицемії. Після закінчення карантину тварин переводять в основне стадо.

* Основне стадо вакцинують кожних шість місяців із інтервалом в 14 днів.

* Вакцинацію молодняка починають із 45-денного віку (геморагічна септицемія та міксоматоз).

* Перед реалізацією племінний молодняк повторно проходить вакцинацію.

* Щомісячно проводиться контрольний забій тварин з виявлення таких хвороб: кокцидіоз, риніт та інші.

* Суворо забороняється згодовування підігрітої (спареної) зеленої маси, гнилого та пліснявого сіна.

* Забій тварин дозволяється не менше як 14 днів після останньої вакцинації.

ПАВЛО КУРЛЯК

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування