AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » ІНДИКИ – НЕ СВИНІ, А БІЛЬШЕ…


ІНДИКИ – НЕ СВИНІ, А БІЛЬШЕ…


Мені доводилося утримувати у власному присадибному господарстві й свиней, і кіз, і курей, і качок, і гусей. Вже добре обізнаний з «плюсами» і «мінусами» цих свійських тварин і птахів. Індиками не займався. Чув, що це пернате сімейство дуже вибагливе до умов утримання.

Таких «обережних», як я, в Україні, певно, сотні тисяч. Може тому і їдять українці м’яса індиків у двадцять з гаком разів менше, ніж поляки, які протягом останніх років добре опанували цю галузь. Не пасуть задніх і росіяни. Наші північні сусіди вже мають п’ять крупних підприємств, де не лише вирощують індиків, а ще й забезпечують переробку й реалізацію готової продукції. Зокрема, в Калінінграді планується реалізувати проект контрактного вирощування індиків. Інвестор хоче побудувати велику бойню, як це практикується в Європі, залучивши навколишніх фермерів до вирощування поголів’я…

Довідково. Індиче м’ясо забезпечує організм людини необхідними незамінними та замінними амінокислотами, що позитивно впливає на здоров’я, зокрема, на стан кровотворних органів, кісток, волосся. Це низькокалорійний, дієтичний продукт харчування, з оптимальним співвідношенням білків та жирів, з високим вмістом фосфору, амінокислот та вітамінів… 

До речі, в РФ й відповідну громадську організацію створили задля прискорення «індичого прориву». Нещодавно мені пощастило зустрітися з генеральним директором Національної асоціації в галузі індиківництва Російської Федерації Юрієм Марковим. На початку бесіди, правда, я висловив своє скептичне ставлення до можливості успіху в індиківництві, адже й клопоту більше з цим птаством, і конкурувати з бройлерними курчатами не вийде.

Юрій Анатолійович одразу заперечив: «Тільки індики. Ви дарма недооцінюєте потенціал України в успішному веденні індиківництва. І це з вашою кормовою базою! Скажу вам більше, чимало російських переробних підприємств готові були б в Україні придбати індиків. Але ж ви ще не маєте що запропонувати…»

В Росії, на відміну від України, вже активно діє громадська організація – Національна асоціація в галузі індиківництва. Завдяки ентузіастам цієї організації завезено з-за кордону (Канади, Польщі, Німеччини) нові високопродуктивні кроси і запроваджено утримання індика за новими технологіями, які практикують найкращі господарства світу. У 2005 році розпочався своєрідний бум російського індиківництва, коли в галузь прийшли інвестиції. Цікаво, що в російському випадку не попит породив пропозицію, а навпаки – збільшили асортимент та обсяги, й попит не забарився.

Довідково. Індики - найкрупніші свійські птахи: жива маса відомих світових кросів досягає при відгодівлі самців до 130-150-денного віку - 20 кг, при витратах на 1 кг близько 2,5-2,8 кг корму. І що найцікавіше, вихід чистого м’яса з індичої тушки сягає 80%! Натомість з добре відгодованого кабанчика, який з’їсть в півтора рази більше корму, ви й 65% м’яса не наріжете.

- Юрію Анатолійовичу, це правда, що двадцятикілограмового індика можна виростити без гормонів і всілякої стимулюючої хімії … всього за 4 місяці?

- У чому й величезна перевага індиків над бройлерними курчатами. Генетичний потенціал цих птахів-гігантів дозволяє на природних кормах перевершити всі «штучні досягнення». Відтак споживач може без побоювань їсти екологічно чисте й дуже корисне для будь-якого віку м’ясо. Зручніше й фермерам вирощувати індиків, маючи добрий результат й без кормових домішок…

- На яку рентабельність можна розраховувати

- Як правило, цей показник сягає 30%. М’ясо індиків високо цінується, зокрема, в Росії. Це не нова традиція. В нашій країні вже кілька століть індики - повноправні господарі на сільських подвір’ях. І наївно думати, що наш споживач не готовий віддавати перевагу цінному м’ясу індика. Тут інвесторів ще приваблює «багатоконфесійність» індичатини. Адже є конфесії, які не сприймають свинину чи яловичину. М’ясо індика «дозволено» їсти всім незалежно від релігії. 

- Якщо я, як фермер, напишу бізнес-план для запровадження в своєму господарстві індиківництва - в мене є шанс зацікавити інвесторів?

- В Україні є люди з грошима. Й вони теж міркують над тим, куди їх вкласти, щоб вони «працювали» й зростали. Зокрема, російські інвестори не скупляться вкладати в індиківництво. Сподіваюся, що й ваша «індича справа» стала б успішною. А передусім, раджу проконсультуватися з професіоналами, які вже мають досвід утримання й розведення індиків. Не забувайте, що в бізнес-плані мають бути враховані всі «дрібнички» цієї перспективної справи. Тоді й успіх не забариться.

ВОЛОДИМИР МАЙСТРЕНКО

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування