AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Агрополітика » «Украгролізинг»: техніка для грамотних господарів


«Украгролізинг»: техніка для грамотних господарів

    Як відомо, “Украгролізинг” став головним розпорядником коштів держбюджету, спрямованих на придбання техніки в лізинг. Чи затверджено механізм розподілу грошей, чи є чіткий графік їх надходження і, відповідно, закупівлі техніки?

     На ці та інші запитання відповідає голова правління НАК “Украгролізинг” Микола Шпак:

    – Дійсно, згідно із Законом «Про Державний бюджет», внесено зміни в порядок бюджетного фінансування закупівель обладнання для АПК за умовами фінансового лізингу. Головним розпорядником бюджетних коштів став НАК «Украгролізинг».

    Логіка таких змін проста: тепер операції фінансового лізингу відбуватимуться швидше, оперативніше. Таке удосконалення знайшло розуміння і підтримку в парламенті.

А йдеться про суто технічні зміни. Принципова схема не порушується. Бюджетні кошти надходять на наші рахунки у Держказначействі, звідки й фінансуються вітчизняні заводи-виробники сільгосптехніки та обладнання. У них «Украгролізинг» закуповує продукцію для передачі селянам в лізинг. А порядок використання коштів на операції з фінансового лізингу Уряд затверджує спеціальною постановою.

    Просто зараз внесені зміни до цього порядку у зв’язку зі зміною головного розпорядника. Це не принципові, а елементарні технічні зміни. Чіткий помісячний графік руху бюджетних коштів затверджений відповідним наказом Міністерства фінансів, за яким до кінця 2010 року розподілятимуться кредитні кошти за лізинговими програмами.

     - Скільки техніки ви плануєте передати в лізинг 2010 року? Скільки вже передали з початку року?

    - Завдяки тому, що від наших лізингоодержувачів регулярно надходять кошти у вигляді планових лізингових платежів, ми вже змогли поставити з початку року 242 одиниці сільськогосподарської техніки і обладнання на понад 40,3 млн. гривень. Якщо деталізувати, то селяни отримали: 101 трактор (на 18,4 млн. грн.), 6 зернозбиральних комбайнів (5,2 млн. грн.), 62 одиниці ґрунтообробної та посівної техніки (4,7 млн. грн.) та інші машини

 

і обладнання.

    В цілому ми плануємо впродовж року передати агровиробникам у лізинг 50 комбайнів, 234 трактори, 1596 одиниць іншої техніки та обладнання на 353,7 млн. гривень.

     - А скільки замовлень на техніку від господарств різних форм власності отримав “Украгролізинг” на цей рік?

     - У нашому портфелі замовлень на початок року було 19,4 тис. одиниць техніки на загальну суму майже 2 млрд. гривень. Подібні обсяги аграрії стабільно замовляють в «Украгролізингу» ось уже впродовж кількох останніх років. І ми, звичайно, розцінюємо це як прямий доказ довіри агровиробників до нашої компанії.

    Сучасний селянин став рахувати кожну копійку, ретельно аналізувати доцільність своїх витрат. Це вже не розгублений і безпомічний господар, а грамотний і вдумливий менеджер, якого не обдуриш і не зловиш, скажімо, на дешевий непотріб. Отож, якщо сучасні самостійні господарі, котрі налаштовані вести рентабельний успішний бізнес на селі, стоять до нас у чергу за оптимальним набором техніки, то ми цим пишаємося і зайвий раз переконуємось у доцільності лізингу.

     - “Украгролізинг” не може забезпечити потреби усіх агропідприємств на техніку. Як компанія вибирає заявки, які задовольняє першими?

     – Щоби стати лізингоодержувачами, сільгоспвиробники подають визначений пакет документів у регіональні філії НАК «Украгролізинг» (з переліком необхідних документів також можна ознайомитися на нашому сайті). Подані документи ретельно перевіряються. Якщо ми переконуємось, що агровиробник платоспроможний, має добру репутацію в регіоні, має всі відповідні документи, він стає повноправним клієнтом «Украгролізингу». Потім наші стосунки регулюються договорами фінансового лізингу.

 

    Коли на дуже дефіцитну техніку надходить забагато заявок і утворюється черга з потенційних лізингоодержувачів, ми можемо застосувати тендерний механізм. Тендерна процедура передбачає, що першочергове право у такому випадку отримує той претендент, який може сплатити більший відсоток першого внеску за замовлену ним техніку.      

 

 - За якими критеріями компанія вибирає підприємства, техніку яких передають у лізинг?

 

- Підприємства-виробники сільгосптехніки, які стають партнерами «Украгролізингу», а також ціни на їхню продукцію затверджує спеціальна Міжвідомча експертна рада (МЕР). Нещодавно був визначений її новий склад.

Зараз ми працюємо з першими 32-ма підприємствами, вже затвердженими цього року МЕР. Ще понад 40 підприємств, оформивши необхідні заявки, чекають на наступне засідання експертної ради, щоби розпочати активне співробітництво з нами.

Втім, навіть до цих підприємств ми досить прискіпливо приглядаємось. З багатьма з них вже налагодили дружні партнерські стосунки. Та якщо трапляються прикрі випадки порушення договорів, недокомплектації техніки чи обладнання, інші зриви, то ми заносимо таких несумлінних виробників до чорного списку тих, з ким не варто мати справу. Бо потерпають наші лізингоодержувачі, сільгоспвиробники.

 

- Можете сказати: якої техніки нині найбільше не вистачає аграріям? На які машини найбільший попит?

 

- Селянам бракує, наприклад, потужних тракторів, щоби тягнути агрегати, котрі забезпечують обробіток ґрунту за новітніми технологіями (міні-тілл, ноу-тілл), бракує сучасних зернозбиральних комбайнів. Такої техніки вітчизняний виробник, на жаль, не виробляє. Натомість простіші, однофункціональні добротні машини і обладнання ми вже можемо запропонувати. Є цікаві пропозиції по обладнанню тваринницьких комплексів і комплексів для зернозбереження.

Найкраще про попит на техніку говорять замовлення, які надходять в «Украгролізинг» від агровиробників. Так, наприклад, селяни на 2010 рік замовили у нас 600 тракторів класу 1,4 виробництва ТОВ «Укравтозапчастина» (на понад 93 млн. грн.) і 262 трактори класу 3 від ВАТ «ХТЗ» (на 112,4 млн. грн.). Українські господарства також готові взяти в лізинг 134 зернозбиральні комбайни КЗС-9-1 «Славутич» від ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» (на 66,6 млн. грн.), а також зернозбиральні комбайни українсько-російського виробництва Дон-1500Б, «Вектор», «Акрос» – 184 одиниці (на 187,1 млн. грн.). Виробляє ці агрегати СУРВН «Дон-Лан». Є попит також на сівалки виробництва ВАТ «Червона зірка», їх замовлено 483 одиниці (майже на 36 млн. грн.). Є потреба у ґрунтообробній техніці виробництва ТОВ «Краснянське СП «Агромаш» (171 одиниця на майже 15 млн. грн.) і ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» (381 одиниця на 23,2 млн. грн.). Переконалися і в ефективності обладнання для тваринництва від ВАТ «Брацлав», ТОВ «ВО «Техна», інших підприємств.

До речі, як завжди, під час головної галузевої виставки «Агро-2010», яка нещодавно закінчилася, ми знову традиційно опитували відвідувачів щодо їх пріоритетів на техніку. Гості нашого стенду, зокрема, заповнювали спеціальні анкети, в яких висловлювали свої побажання, міркування про техніку, яку хотіли би мати у своїх господарствах.

Тепер наші фахівці ретельно опрацюють, проаналізують результати цього опитування, передадуть в обласні філії. А вже фахівці філій будуть безпосередньо працювати з потенційними лізингоодержувачами.  

 

 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування