Пошук

Розділи

Опитування

Чи подобаэться Вам оформлення нашого сайту?

Так
Ні

Архів новин

Облако тегов

Популярне

Календар

«    Липень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Інформація

Реклама

Малина – гарант здоров’я › ---

  • Теги:
  •  (голосів: 0)

    Виявляється, замість того, щоби боротися із застудами та інфекціями, ковтаючи несмачні антибіотики, краще заздалегідь укріпити свій імунітет, налягаючи на соковиті ягоди малини, – і користі більше буде, і побічних ефектів жодних.

    Окрім аскорбінки в малині чимало вітаміну А, який оберігає від серцево-судинних захворювань, старіння і раку. А ще там вітамін РР, що допоможе позбавитися від втоми, безсоння, поліпшить апетит і зробить шкіру чистою і еластичною. Вітамін Е – головний компонент омолоджуючих кремів. Вітамін В2 – здатен перемогти прищі, впоратися з лупою і зробити тьмяне ламке волосся густим і блискучим. Оскільки всі ці вітаміни є антиоксидантами, споживання малини добре позначиться на вашій зовнішності.

    Ну а якщо вам не дуже подобається власна фігура унаслідок зайвих кілограмів, малина повинна стати вашою улюбленою ягодою. Але ж варто й пам'ятати, що захоплення малиновим варенням може дати зворотний результат.

    Негіркі ліки

   Тим, хто стежить за своїм здоров'ям і вважає за краще лікуватися за допомогою натуральних засобів, теж не варто ігнорувати малину, адже як цілющий засіб ця ягода відома ще з часів Древньої Греції і Риму.

   Головне багатство цієї ягоди – саліцилова кислота, яка здатна подолати бактерії й має жарознижувальний ефект. Причому якщо інші ягоди при вариві позбавляються більшої частини корисних речовин, то малина у вигляді варення справляється з простудою ще краще, ніж у свіжому вигляді. Такі ж корисні властивості мають і сушені ягоди. Тобто і малинове варення, і сама малина запросто можуть вважатися повноцінним замінником пігулки аспірину. 

   Корисний при застуді і малиновий чай. Для того, щоб приготувати цей напій, 4 ст. ложки сухих ягід малини заливають окропом, відстоюють 20 хвилин і п'ють 2-3 рази на день, аж до повної і беззастережної капітуляції шкідливих мікробів. Відвар квіток або листя (10 г листя малини на

 

200 мл води) використовують для полоскання горла при ангіні та ларингіті.

Малина застосовується при авітамінозах, бронхіальній астмі, захворюваннях жіночих статевих органів. Як профілактичний засіб малина корисна при порушенні обміну речовин. Крім того, в малині містяться речовини, здатні знижувати рівень холестерину і очищати організм від шкідливих речовин і токсинів. Відтак тим, хто живе у великих містах з неблагополучною екологією, піклується про серце й судини та хоче до старості зберегти ясність розуму, слід ставитися до малини з особливою повагою.

   Листя малини

    Вони можуть допомогти вам впоратися зі шлунково-кишковими проблемами, позбавивши від гастриту і порушень травлення шлунку.

    4 ч. ложки листя малини заварюють 400 мл окропу, проціджують і п'ють по півсклянки 4 рази в день. Крім того, малина володіє сечогінною дією, а отже, її можна використовувати для боротьби з набряками і мішками під очима.

    Малина корисна під час депресії, адже її ягоди містять велику кількість міді, яка допомагає нашій нервовій системі успішно переносити тяготи вступних іспитів, авралів на роботі та родинних сварок.

 

 На жаль, сезон малини недовгий, а тому має сенс не лише від душі поласувати цією смачною й корисною ягодою, але і зробити запаси на майбутню зиму. Ягоди малини можна зберігати в сушеному або замороженому вигляді або приготувати з них варення. Правда, для того, щоб малина зберегла всі свої корисні властивості, в процесі приготування заготовок потрібно дотримувати деяких нескладних правил.

   Варення

    Щоби при вариві малина не втратила своїх омолоджуючих і зміцнюючих властивостей, додайте в процесі приготування до сиропу чверть склянки бурякового або склянку соку червоної смородини. Сік додасть варенню більш насичений колір, а окрім естетичної функції виконає ще і роль свого роду оболонки, під якою відмінно зберігаються вітаміни, що є в малині, і мінерали.

   Заморожування

   Для цього вам всього лише потрібно позбавитися від гнилих і пошкоджених плодів, вимити ягоди, розкласти їх в поліетиленові мішки й покласти до морозилки.

   Сушіння

   Сушити малину теж зовсім нескладно. Ягоди ретельно перебирають, відкинувши гнилі й недозрілі, відокремлюють плодоніжки і сушать в духовці або при температурі не вище 60 градусів, періодично перемішуючи. Перед сушкою ягоди можна протягом 30 хвилин підв'ялити на сонці. Правильно і добре висушені ягоди не повинні забарвлювати руки. Зберігають їх в ящиках, паперових пакетах або полотняних мішечках в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні в темному місці.

Василь ЗДОРОВЕНКО